Круглий стіл у Львівському державному університеті внутрішніх справ

IMG_3386   IMG_3407

У п’ятницю, 21 квітня, у Львівському державному університеті внутрішніх справ у форматі круглого столу відбулось обговорення доцільності використання досвіду поліцейського капеланства США в Україні, а також можливих шляхів і способів його впровадження в ході реформування правоохоронних органів в Україні.

Так, на зустріч із керівництвом та працівниками вишу прибули головний спеціаліст Департаменту у справах релігій та національностей Міністерства культури України, Президент Всеукраїнського міжконфесійного релігійного християнсько-військового братства Сергій Лисенко, виконавчий директор капеланської служби поліцейського департаменту міста Тулса (штат Оклахома, США) Денні Линчард та керівник сектору капеланської служби поліцейського департаменту міста Тулса Девід Дансон, а також ветерани органів внутрішніх справ та Збройних Сил України.

«Інститут капеланства в Україні – не новизна для нас, але, власне, капеланство в діяльності  правоохоронних органів – це є те, з чим стикаються в ряді держав світу, зокрема в США. І сьогодні ми маємо можливість почути, обговорити, задати питання і висловити нашу позицію з цього приводу. І очевидно, дуже добре, що питання з капеланства піднімається не лише з практичними підрозділами, а й на теренах Львівського державного університету внутрішніх справ, бо, власне, тут формується особистість поліцейського, який в перспективі піде служити. Як показав досвід колег з США, залучення капеланів до діяльності поліції значно піднімає рівень довіри населення до поліції та сприяє виконанню поліцейськими їхніх функцій»,– зазначив ректор ЛьвДУВС полковник поліції Роман Благута.

Детальніше про Всеукраїнське міжконфесійне релігійне християнсько-військове братство та доцільність врахування іноземного досвіду поліцейського капеланства розповів присутнім Сергій Лисенко.

«Ще на початках діяльності нашого братства ми розуміли, що входження церкви в ту чи іншу структуру – це певний процес, і, звичайно, що він має бути обережним, науково-виваженим, професійним. Ми боролись за це досить довго, і проведення антитерористичної операції сприяло тому, що це все-таки реалізувалось. У сфері наших теперішніх наукових інтересів поліцейське капеланство. Довгий час ми теж не орієнтувались на це, тому що розуміли, що зміст праці правоохоронців і військовослужбовців різниться. Однак завдяки нашому знайомству з іноземними партнерами, ми переконались, що поліцейське капеланство не менш цікавий процес, який успішно працює і інших країнах»,– зазначив Сергій Лисенко.

Під час круглого столу капелан Девід Дансон і виконавчий директор капеланської служби поліцейського департаменту міста Талса Денні Линчард представили досвід духовного супроводу персоналу у надзвичайних ситуаціях: загибель близьких, терористичні акти, протистояння поліції і протестувальників. Вони розповіли про основні засади організації діяльності капеланів штату Оклахома з персоналом, особами, які порушили закон, громадськістю. Багато уваги приділялося ролі капелана та душпастирської опіки в умовах екстремальних ситуацій, таких як: смерть, тяжка хвороба, протистояння масовим заворушенням, застосування зброї чи інших спеціальних засобів, самогубство злочинця або колеги тощо.

Також капелани поділилися досвідом у запобіганні емоційного та професійного вигорання персоналу, коли вони постійно працюють з такою складною категорією людей як злочинці. Забезпечення конфіденційності та захисту персональних даних у діяльності капеланів.

Саме ці напрацювання досвіду капеланського служіння стали предметом висвітлення та дискусії під час круглого столу.

За матеріалами відділу зв’язків з громадськістю ЛьвДУВС

IMG_3390