Солдат повертається до дому

Всеукраїнська інформаційно-просвітницька програма «Солдат повертається до дому»  спрямова на озброєння осіб, які безпосередньо взаємодіють з військовослужбовцями, що  повернулися із зони АТО, а саме: психологів, соціальних працівників, парафіальних священиків, позаштатних військових капеланів, волонтерів, представників громадських організацій, членів родин військовослужбовців, знаннями та практичними навичками щодо подолання наслідків посттравматичних стресів та соціальну адаптацію військовослужбовців, що повернулися, до мирних умов життєдіяльності.


До реалізації програми залучаються провідні українські та іноземні фахівці, а саме, психологи, психіатри, соціальні працівники та інші фахівці, які володіють знаннями та мають практичний досвід роботи у цій сфері діяльності. 


Реалізація цієї програми є продовженням попередніх програм Братства з 2014 року, які були спрямовані на навчання військових психологів, лікарів психіаторів, волонтерів-психологів, позаштатних військових капеланів методиці роботи по подоланню посттравматичних стресів серед військовослужбовців та правоохоронців, які виконують завдання в зоні бойових дій.

Реабілітація учасників АТО - наше спільне завдання

 20180521_123603.jpg-1

В рамках реалізації власної Всеукраїнської інформаційно-просвітницької програми «Солдат повертається до дому» 21 травня 2018 року в Медичному реабілітаційному центрі «Пуща-Водиця» МВС України  відбулася робоча зустріч Президента Братства Лисенка Сергія Петровича, начальника Управління охорони здоров'я та реабілітації МВС України Коробки Василя Івановича та  виконавчого директора капеланської служби поліцейського департаменту міста Тулса (Оклахома, США) Денні Лінчарда.

20180521_124508.jpg-1

Під час зустрічі були обговорені можливі напрямки співпраці щодо реабілітації українських правоохоронців, у тому числі, ветеранів АТО та ветеранів служби, а також сприяння в удосконаленні лікувально-реабілітаційної бази медичного центру.


Програма "Солдат повертається до дому" в дії.

                                      
14680786_1513357398680825_5397622807819192217_n14753905_1513357822014116_4154511816765018277_o

1477593065_7_novyy-razmer 14753373_1513360582013840_3978159196542756114_o

14715564_1513361532013745_6432235350543781951_o 14853080_1513361725347059_2865643281410089739_o

На запрошення Ординарія Луцької Дієцезії, Апостольського Адміністратора Київсько-Житомирської Дієцезії Римсько-Католицької церкви в Україні єпископа Віталія Скомаровського Всеукраїнське міжконфесійне релігійне християнсько-військове братство прийняло участь у заходах, який відбулися у місті Бердичів Житомирської області.
Саме тут, вже втретє, Всеукраїнську святиню – Санктуарій Бердичівської Божої Матері – відвідали паломники-медичні працівники. До святині прибуло більше сотні паломників, які представляли свої релігійні громади з Києва, Житомира, Вінниці, Хмельницького, Луцька, Харкова, Хмільника, Львова й ряду інших міст України.
В рамках реалізації Всеукраїнської програми Братства «Солдат повернувся додому» перед учасниками виступив Президент Братства Лисенко Сергій Петрович. Він акцентував увагу на актуальності для нашого суспільства проблем реабілітації та соціальної адаптації військовослужбовців, які повернулися із зони АТО, підкреслив важливість та необхідність для медичних працівників володіння знаннями та навиками роботи саме з цією категорією населення України.
Традиційно до реалізації вищезазначеної програми Братство залучає провідних українських та іноземних фахівців з вищезазначених проблем. Саме на запрошення Братства, перед учасниками конференції виступила психолог психологічно-кризової служби Ольга Кухарук на тему: «Бойові та посттравматичні стреси: виявлення та методика подолання наслідків. Реабілітація та соціальна адаптація військовослужбовців, які повернулися із зони АТО».
Головним організатором паломництва медиків до Бердичіва виступив єпископ Віталій Скомаровський – людина, яка не тільки має медичну освіту, а і не по чуткам, а на власному досвіді, знає, що таке військова служба. Саме він провів службу Божу з паломниками- медичними працівниками.
Впевнені, що додому вони повернуться не тільки духовно збагачені, а і озброєні знаннями, які допоможуть їм в роботі зі своїми співвітчизниками, які захищають нашу Батьківщину.

    ВІДЕОМАТЕРІАЛ  ПО ТЕМІ:

https://www.youtube.com/watch?v=Pzq99b7UCeo&feature=player_embedded

ПУБЛІКАЦІЯ ПО ТЕМІ:

http://l.facebook.com/l.php?u=http%3A%2F%2Ffordevind.com.ua%2F2%2F644-medichne-palomnictvo.html&h=EAQEKQ74T


СОЛДАТ ПОВЕРНУВСЯ ДО ДОМУ!

222

Повернувся після війни! Здавалося б ці слова не повинні були звучати на терені неньки України ще сотні років. Багатостраждальна Україна знову проливає кров своїх синів і з нетерпінням чекають їх повернення додому матері, дружини, діти.
Саме тому, у рамках реалізації Всеукраїнської програми Братства "Солдат повертається додому" за ініціативи Вінницького обласного відділення Братства, яке очолює полковник запасу Данюк Леонід Іванович, та підтримці священиків храму села Якушенці, 9 вересня був проведений захід з родинами військовослужбовців. Зібрались одинадцять сімей, чиї долі не обійшла війна на Сході України. У теплому колі відбулося спілкування. Кожен з запрошених зміг висловити все, що наболіло на душі, поділитися між собою, як краще діяти в тій, чи іншій життєвій ситуації. Свою думку та практичні поради в ході обговорення проблемних питань висловили священник та психолог.
Увага та спілкування загоюють душевні рани, а такі заходи скріплюють сім’ю, дають змогу тим, хто повернувся додому адаптуватися до мирних умов життя.

2 2222


ВИКОНУЄМО РІШЕННЯ НАЦІОНАЛЬНОЇ КОНФЕРЕНЦІЇ БРАТСТВА


02

Президія Всеукраїнського міжконфесійного релігійного християнсько-військового братства інформує Вас, що згідно плану своєї діяльності на 2016-2021 роки, який затверджений на VI-й Національній конференції Братства, розпочата реалізація Всеукраїнської навчально-просвітницької програми «Солдат повертається додому»,  яка спрямована на подолання посттравматичних стресів та соціальну адаптацію військовослужбовців, що повернулися із зони АТО. До реалізації цієї програми залучаються провідні українські та іноземні фахівці, а саме, психологи, психіатри, соціальні працівники та інші фахівці, які приймають безпосередню участь в процесі реабілітації та соціальної адаптації вищезазначеної категорії до життєдіяльності за мирних умов.
    У вересні поточного року в одній з військових частин Збройних Сил України на Львівщині   відбувся семінар -тренінг з військовослужбовцями - учасниками антитерористичної операції на Сході України та членами їх сімей, організатором якого виступило Західне регіональне представництво Всеукраїнського міжконфесійного релігійного християнсько-військового братства під керівництвом підполковника запасу Давидова Юрія Сергійовича.
 Мета заходу – роз’яснення шляхів та надання практичних порад щодо подолання  наслідків психотравмуючих факторів, навчання практичним вправам саморегуляції психоемоційного стану, елементарним правилам особистої поведінки в сім’ї військовослужбовця після перебування і повернення  його із зони бойових дій. Також, видані загальні рекомендації щодо подальшої соціалізації учасника АТО, ролі сім’ї та рідних в цей час.

DSCF5751    01

НАВЧАЄМО ПОЗАШТАТНИХ ВІЙСЬКОВИХ КАПЕЛАНІВ

DSC02259

21-22 січня 2016 року за ініціативи Всеукраїнського міжконфесійного релігійного християнсько-військового братства, пройшов дводенний семі нар-тренінг з капеланами-волонтерами протестантських церков, які працюють у зоні проведення АТО.
На семінарі було розглянуто шляхи виявлення та методику подолання наслідків бойових та посттравматичних стресів.
Модератор семінар-тренінгу БАРКО ВІЛЬЯМ, США, OLIVE BRANCH INTERNATIONAL.
Учасники зборів мали можливість підвищити власний рівень знань, отримати відповіді на питання, які виникають під час практичної роботи з військовослужбовцями у зоні бойових дій на Сході України.
Значна увага під час семінару була акцентована на отриманні учасниками практичних навичок щодо роботи з вищезазначеною категорією .
Усі учасники семінару отримали сертифікат щодо участі у цьому заході по підвищенню своєї професійної кваліфікації.

12620883_1056716681056798_1122834314_o

СЕМІНАР ЗІ СВЯЩЕНИКАМИ РКЦ

P1180942

18-19 січня 2016 року на базі Вищої духовної семінарії Пресвятого Серця Ісуса у Ворзелі за ініціативи Всеукраїнського міжконфесійного релігійного християнсько-військового братства, пройшов дводенний семінар-тренінг зі священниками Київсько-Житомирської Дієцезії Римсько-Каталичеської Церкви в Україні. Захід відбувся за благославінням Ординарія Києво-Житомирської дієцезії Римсько-Католицької церкви в Україні архієпископа Петра Мальчука.
На семінарі було розглянуто шляхи виявлення та методику подолання наслідків бойових та посттравматичних стресів.
Модератор семінар-тренінгу БАРКО ВІЛЬЯМ, США, OLIVE BRANCH INTERNATIONAL.
Учасники зборів мали можливість підвищити власний рівень знань, отримати відповіді на питання, які виникають під час практичної роботи з парафіянами, у першу чергу з тими, котрі брали участь у бойових діях на Сході України.
Значна увага під час семінару була акцентована на отриманні учасниками практичних навичок щодо роботи з вищезазначеною категорією .
Усі учасники семінару отримали сертифікат щодо участі у цьому заході по підвищенню своєї професійної кваліфікації.

P1190980

СЕМІНАР - ТРЕНІНГ З ПАРАФІАЛЬНИМИ СВЯЩЕНИКАМИ

DSC_0001

Всеукраїнське міжконфесійне релігійне християнсько-військове братство та Психологічна кризова служба ГО „Українська асоціація фахівців з подолання наслідків психотравмуючих подій” 17-18 грудня 2015 року у місті Біла Церква провели дводенний семінар-тренінг зі священиками Білоцерківської і Богуславської єпархії УПЦ, які здійснюють пастирське окормлення військовослужбовців і членів їх сімей на тему: «Стресові реакції (гострий стрес, посттравматичні стани) у солдат, офіцерів, капеланів та психологічна допомога/самодопомога».

Від Братства прийняли участь у семінарі Президент Братства Лисенко Сергій Петрович та Віце-президент Глуховський Володимир Євгенович.

Модераторами семінару виступили психологи Галина Циганенко, Ганна Стативка, Наталія Саратовцева.

На семінар залучалось 27 священників. Особисту участь в роботі семінару протягом двох діб приймав Митрополит Білоцерківський і Богуславський Августин.

По завершенню семінару усім священникам, що брали участь у його роботі, були вручені сертифікати учасника семінару, а Митрополит Білоцерківський і Богуславський Августин вручив організаторам почесні грамоти.

За відгуками священників за підсумками семінару, вони отримали нові знання у сфері психології, які суттєво будуть сприяти їм у їх подальший діяльності.

DSC_0003  DSC_0046 

 

Семінар-тренінг в Державній прикордонній службі України

IMGP0352

24-25 вересня 2015 року на базі Центрального госпіталю Державної прикордонної служби України за ініціативи Всеукраїнського міжконфесійного релігійного християнсько-військового братства, а також згідно плану роботи Громадської ради при Адміністрації Державної прикордонної служби, пройшов дводенний семінар-тренінг з військовими психологами та лікарями-психіатрами Державної прикордонної служби, де було розглянуто шляхи виявлення та методику подолання наслідків бойових та посттравматичних стресів.
Модератор семінар-тренінгу БАРКО ВІЛЬЯМ, США, OLIVE BRANCH INTERNATIONAL.
Учасники зборів мали можливість підвищити власний рівень знань, отримати відповіді на питання, які виникають під час практичної роботи з військовослужбовцями-прикордонниками, у першу чергу з тими, котрі брали участь у бойових діях на сході України.
Значна увага під час семінару була акцентована на отриманні учасниками практичних навичок щодо роботи з вищезазначеною категорією військовослужбовців Державної прикордонної служби
Усі учасники семінару отримали сертифікат щодо участі у цьому заході по підвищенню своєї професійної кваліфікації.
IMGP0508

Семінар- тренінг в Національній гвардії України

img_6902
21-22 вересня 2015 року в Головному управлінні Національної гвардії за ініціативи Всеукраїнського міжконфесійного релігійного християнсько-військового братства пройшов  дводенний семінар-тренінг з військовими психологами та лікарями-психіатрами НГУ, де було розглянуто шляхи виявлення та методику подолання наслідків бойових та посттравматичних стресів.

img_6904

Модератор семінар-тренінгу БАРКО ВІЛЬЯМ , США, OLIVE BRANCH INTERNATIONAL.

img_6932

Учасники зборів мали можливість підвищити власний рівень знань, отримати відповіді на питання, які виникають під час практичної роботи з військовослужбовцями, котрі брали участь у бойових діях на сході України.

Протягом другого дня практичного семінару психологи та лікарі-психіатри Національної гвардії відпрацювали пропозиції щодо вдосконалення Системи психологічної роботи з військовослужбовцями для подальшого покращення рівня і якості допомоги учасникам антитерористичної операції.

Усі учасники семінару отримали сертифікат щодо участі у цьому заході по підвищенню своєї професійної кваліфікації.

img_6919

Семінар-тренінг на тему «Бойові та посттравматичні стреси: виявлення та методика подолання наслідків» у МВС України

111

27 травня 2015 року на базі Центрального госпіталю Міністерства внутрішніх справ України за ініціативи Всеукраїнського міжконфесійного релігійного християнсько-військового братства  відбувся семінар-тренінг на тему «Бойові та посттравматичні стреси: виявлення та методика подолання наслідків». Участь у семінарі прийняли лікарі-психіатори і військові психологи Міністерства внутрішніх справ, психологи волонтери і воєнні священики. Модератор семінар-тренінгу БАРКО ВІЛЬЯМ , США, OLIVE BRANCH INTERNATIONAL.

121

Семінар-тренінг на тему «Бойові та посттравматичні стреси: виявлення та методика подолання наслідків» 

11393408_1141353259214576_2671375528230048553_o

26 травня 2015 року на базі Центрального госпіталю Міністерства оборони України за ініціативи Всеукраїнського міжконфесійного релігійного християнсько-військового братства  відбувся семінар-тренінг на тему «Бойові та посттравматичні стреси: виявлення та методика подолання наслідків». Участь у семінарі прийняли лікарі-психологи і військові психологи Збройних Сил України, психологи волонтери і воєнні священики. Модератор семінар-тренінгу БАРКО ВІЛЬЯМ , США, OLIVE BRANCH INTERNATIONAL..

11112946_1141353272547908_6208133705893718355_o